Ultima

ULTIMA na začátku sezony deklasovala zbytek startovního pole - 22.05. 2014

 

Jak bylo slíbeno, bylo i splněno. ULTIMA opanovala Mistrovství ČR v dlouhém závodě a vlastně i celé první kolo Rollo ligy ...

V deštivém počasí se na start 40. ročníku Rollo ligy postavila zhruba stovka borců a mezi nimi i náš patnáctičlenný mančaft. Cílem bylo jediné, rozsekat zbytek startovního pole na hadry.

Dvojice Pelcík, Kulkys se o to postarala náramně. Její síla byla dokonce tolik do očí bijící, že Láďa Provod musel již v prvním kole předstírat defekt. Pelcík si tak dojel osamoceně pro titul nejlepšího českého koloběžkového borce v dlouhých dištancích, Kulkys ve špurtu porazil na hlavu matadora Káju Cvalína a skončil druhý.

Pája Soukupová sice nevypadá pořád jako kolumbijský vrchař, ale i tak nemá v lize konkurenci a o víkendu předjela dokonce i Ríšu Jisla na bájném stroji Kostka. To Fido měl cestu k titulu trnitější. Jelena udolal teprve v závěrečném špurtu taktickým výkonem hodným Fabiana Cancellary.

 

Veteránský mančaft je vskutku letos silný, a to jak na trati, tak mimo trať. Sestava bratří Odvárků, Fida, Běly, Davida Seemanna doplněná o některé přespolní akvizice typu Žabáka stejně jako v loňské sezoně zavírala hospodu.

Nedělní kriterium bylo poprvé v historii rozděleno na 3 balíky. Prvnímu opět vévodila Pája, jsa sentinelem metoucím z cesty vše, co pod kola Zondy přijde. Balík druhý si z čela povodil opět Pelcík s Kulkysem. V cíli se ukázalo, že vítězství Marka Kadlece na jaře v Pardubkách bylo jeho posledním v této sezoně a možná i v životě. Zbyl na něj toliko třetí flek. Tentokráte se prvního vítězství v lize dočkal Michal a spolu s ním i karbonový ZIPP 303.

Fido rozjel svoji veteránskou misi notně zezadu, ale pomalu si na špíz napichoval soupeře kuličku po kuličce, až si na ni málem napíchl i Dalibora Cisára. Ten je ovšem z dálného východu, takže se do výsledků vlastně ani nepočítá:)

Sečteno podtrženo dávám jedničku téměř podtrženou. Dopodtrhneme ji jistě již tento víkend na EC Holandska, kam míří ULTIMA v šestičlenném složení a v totální plné palebné síle....

Ke stažení

 

 
 
 
 

Přidat komentář

 
 
 

 
 
 

Komentáře

 

Naši partneři

KICKBIKE
 
E-kolobezka.cz
 
COLLM
 
BBBart
 
Pavlína Soukupová
 
KICK FRANCE 2013
 
 
 
2014 © ULTIMA K.LAP TEAM | designed by AG25